Turniej klas policyjnych

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku rywalizowali między sobą w turnieju klas policyjnych Policjada 2019.

Fot. ZSI Daniel Stawski

Najpierw uczestnicy Policjady zmagali się w szkolnej auli ZSI w Słupsku – tam uczniowie musieli poradzić sobie z testem wiedzy policyjnej, następnie młodzież zbierała cenne punkty rywalizując w strzelaniu na Strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”. Turniejowa rywalizacja zakończyła się w hali sportowej w Szkole Policji w Słupsku, gdzie licealiści musieli pokonać policyjny tor przeszkód. Zawody sędziowali: Arkadiusz Herman (sędzia główny) i Krzysztof Straszak (sędzia sekretarz).

Fot. ZSI Daniel Stawski

Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w zawodach, będą reprezentować szkołę w XI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile. Zawody w Pile odbędą się w kwietniu – weźmie w nich udział 25 najlepszych reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku w latach 2015-2017 trzykrotnie z rzędu zdobyli zaszczytny tytuł „Klasy Policyjnej Roku” w ogólnopolskim turnieju w Pile.

Fot. ZSI Daniel Stawski

Wyniki Policjady 2019:
Klasyfikacja drużynowa:
1. Klasa 3 B PLO – 412 pkt.
2. Klasa 2 B PLO – 381 pkt.
3. Klasa 1 PLO – 357 pkt.
4. Klasa 3 A PLO – 238,5 pkt.
5. Klasa 2 A PLO – 167,5 pkt.
Klasyfikacja indywidualna:
1. Maciej Zierke (klasa 3 B PLO w Słupsku)
2. Dawid Wiśniewski (klasa 3 B PLO w Słupsku)
3. Paweł Pszeniczny (klasa 3 B PLO w Słupsku)

Fot. ZSI Daniel Stawski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *