Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku

15 lat działalności świętuje Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala, były wspomnienia, prezentacja dorobku, a także urodzinowy tort i wyróżnienia dla przyjaciół uniwersytetu.

Hymnem Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęły się obchody jubileuszu. Gości i słuchaczy nie zabrakło. Sala, w której obywała się uroczysta gala wypełniona była do ostatniego miejsca. Przyszli samorządowcy, politycy, naukowcy i przyjaciele słupskich seniorów. Były podziękowania dla inicjatorów powstanie uniwersytetu oraz dla przyjaciół, którzy od 15 lat wspierają jego działalność. Słupski Uniwersytet trzeciego Wieku od początku swojej działalności związany jest z Akademią Pomorską.

Obecnie Słupski uniwersytet Trzeciego Wieku zrzesza ponad 330 osób. Kolejka oczekujących na przyjęcie jest jednak długa. Słuchacze uniwersytetu pracują w kilkunastu sekcjach tematycznych m.in.. teatralnej, historycznej, literackiej, biologicznej, geograficznej i wielu innych. Dla słuchaczy organizowane są cykliczne wykłady oraz warsztaty. Powstałe w ich trakcie prace można było podziwiać podczas jubileuszowej gali.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *