Słupska liga pływacka

Za nami Liga Pływacka dzieci 10 – 11-letnich Zawody zostały rozegrane na pływalni sportowej w Parku Wodnym Trzy Fale.

Na starcie pojawiło się blisko 200 najmłodszych zawodników z 13 klubów naszego województwa. Zawody wspólnie otworzyli Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego Pan Jarosław Chrościelewski oraz Prezes Parku Wodnego Pan Grzegorz Juszczyński. Rozegrano pięć konkurencji indywidualnych oraz jedną drużynową (sztafety). Nasz klub oraz Szkołę Podstawową nr 8 w Słupsku reprezentowało 10 zawodników. Dla części z nich były to pierwsze duże zawody i duży stres z tym związany. Łącznie zdobyli trzy medale (1 złoty, 2 srebrne).

Medale zdobywali:

  • Aleksander Kopacki – II m-ce 50m klasyczny

  • Paulina Mazurek – I m-ce 50m motylkowy, I m-ce 200m dowolny

Dodatkowo Paulina została najlepszą zawodniczką w klasyfikacji 11-latek. W kategori 10-latków Aleksander Kopacki zajął II miejsce.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony. Wszyscy dzielnie walczyli o jak najlepsze czasy. Jestem bardzo zadowolony w ich postawy i bardzo im gratuluje. Dla kilkoro z nich to pierwsze tak duże zawody, co widać było po ich nerwowym zachowaniu. Oczywiście każdy zawodnik musi przez to przejść. Kwestia czasu i będą jak zawodowcy – trener Maciej Kowalewski.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć na nowym obiekcie Parku Wodnego. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Wielkie podziękowania dla Prezesa Pana Grzegorza Juszczyńskiego oraz dla całej obsługi Parku Wodnego Trzy Fale. Profesjonalne podejście do organizacji imprezy chwalili trenerzy i działacze z innych klubów naszego województwa. Podziękowania należą się również dla Dyrekcji Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który wspomógł nasz klub w niezbędny sprzęt – trener Dariusz Grondziewski.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *