Ustecka przyroda na tablicach

W Ustce pojawiły się nowe tablice przyrodnicze. Informują między innymi o zwierzętach i roślinach, które bytują w pobliskich lasach i na wydmach. Tablice mają być kolejną atrakcją dla spacerowiczów.

Fot. UM Ustka

 

Na kolorowe i atrakcyjne opisy przyrody spacerowicze mogą natknąć się zarówno po wschodniej jak i zachodniej stronie miasta. Tablice ustawione są na Trakcie Solidarności, okolicy ulicy Wczasowej, wzdłuż plaż, a także przy ulicach Kościelniaka, Rybackiej i  Wilczej oraz popularnym Stawku Upiorów.

 

– Na tablicach znalazły się informacje o cennych gatunkach roślin, owadów i zwierząt, które mieszkają na tych terenach. Jest to ogromna skarbnica wiedzy, a zarazem atrakcja – mówi Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce

 

Tablice opisujące miejsca cenne przyrodniczo zostały zrealizowane w ramach projektu „Ochrona, rewaloryzacja i zabezpieczanie obszarów cennych przyrodniczo w Uzdrowiskach Województwa Pomorskiego poprzez budowę infrastruktury ukierunkowującej ruch turystyczny oraz zagospodarowanie i zwiększenie bioróżnorodności na terenach cennych przyrodniczo w Ustce i w Sopocie”. Projekt  współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *