Ustecki ratusz otwiera się dla interesantów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i biorąc pod uwagę obowiązujące regulacje prawne, od dnia 18 maja 2020 r. wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Ustka. Urząd nadal pracował będzie w trybie szczególnym, w systemie ograniczonej dostępności dla interesantów, jednakże czynny będzie dla mieszkańców w godzinach od 9:00 do 13:00. Sprawy pilne, wymagające obecności w Urzędzie będzie można załatwić przy zachowaniu odpowiednich odległości i minimalnym kontakcie z innymi interesantami.

Wszyscy interesanci zobowiązani są poruszać się w urzędzie w maseczkach ochronnych lub innym nakryciu ust i nosa oraz w rękawiczkach, a także zachować bezpieczną odległość od innych osób. Dodatkowo w urzędzie obowiązuje dezynfekcja rąk. Prosimy o przestrzeganie powyższych zasad,  mają one na celu nasze wspólne bezpieczeństwo.

Obsługa interesantów odbywała się będzie w ustanowionych strefach, tj.:

  • obszar nr 1 – od wejścia głównego od ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego do drzwi łączących korytarz na piętrze budynku z wejściem do pomieszczeń 105-117, do Biura Obsługi Interesantów, do pomieszczeń obsługujących dowody osobiste i ewidencję ludności oraz do kasy;
  • obszar nr 2 – od wejścia od ul. Słowiańskiej (nad Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej) do pomieszczeń obsługujących Urząd Stanu Cywilnego.

 

Kasa Urzędu będzie czynna w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. od 9:00 do 13:00. Realizowanie płatności w kasie będzie możliwe z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i dezynfekcji obowiązujących w Urzędzie Miasta Ustka. Zachęcamy jednak do dokonywania płatności kartą lub przelewem bankowym oraz załatwiania wszelkich spraw telefonicznie lub za pośrednictwem drogi elektronicznej poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej ePUAP lub faxem. Wszelkie pisma urzędowe można również składać przez operatora pocztowego oraz w specjalnej skrzynce podawczej ustawionej w przedsionku wejścia głównego do Urzędu od ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego.

Mając na uwadze obowiązek zachowania większego reżimu sanitarnego w związku z zagrożeniem zachorowania na koronawirus, a także zachowanie ciągłości pracy Urzędu Miasta Ustka, serdecznie prosimy o rozważenie czy konieczne jest osobiste stawienia się w urzędzie, celem załatwienia spraw. Zalecamy w pierwszej kolejności kontakt telefoniczny pod nr tel. 59 8154300 lub poprzez e-mail: bom1@um.ustka.pl, praktyka z ostatnich tygodni pokazuje, iż zdecydowana większość spraw może zostać załatwiona w taki właśnie sposób.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *