Usteckie szkoły gotowe na przyjęcie uczniów

1 września, po przerwie spowodowanej epidemią, uczniowie wracają do szkół. Usteckie placówki są gotowe na przyjęcie dzieci i młodzieży.

W szkołach nie będzie tradycyjnych, wspólnych apeli na rozpoczęcie roku. Spotkania zostały podzielone na mniejsze grupy, a uczniowie otrzymają na nich informacje o wprowadzanych zasadach i środkach bezpieczeństwa. Przygotowano odpowiednie procedury, z którymi będzie można zapoznać się na stronach internetowych szkół.

Wszystkie nasze podstawówki wyposażone są w środki ochrony osobistej. Obowiązuje dezynfekcja rąk – płyny znajdować się będą przy wejściach oraz w salach lekcyjnych. Każde dziecko powinno przychodzić na zajęcia z własną maseczką – decyzję czy będzie obowiązek ich noszenia w częściach wspólnych Minister Edukacji ma podjąć w najbliższym czasie, ale szkoły mogą także wprowadzić własne regulacje w tym zakresie. Rodzice przyprowadzający młodsze dzieci i wchodzący na teren szkoły muszą mieć zasłonięte usta i nos.

Dyrektorzy szkół starali się zorganizować naukę w taki sposób, by zminimalizować przemieszczanie się uczniów pomiędzy salami oraz oddzielić starsze klasy od najmłodszych. Rodzice będą wyrażali zgody na pomiar temperatury, który będzie wykonywany w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych. Apelujemy jednocześnie, aby w momencie pojawienia się objawów infekcji, dzieci pozostawały w domach.

Stołówki, świetlice (dla dzieci, których rodzice pracują) i biblioteki szkolne będą funkcjonowały – zgodnie z przyjętymi zasadami, o których uczniowie każdej szkoły zostaną poinformowani. Ograniczone natomiast zostaną zajęcia pozalekcyjne, przynajmniej w początkowym okresie, a ich uruchamianie w zwiększonym zakresie uzależnione będzie od dalszej sytuacji epidemicznej.

Do przyjęcia dzieci po wakacjach przygotowały się także usteckie przedszkola i  żłobek. Z uwagi na zmianę wytycznych, dotyczących powierzchni przypadającej na jedno dziecko, placówki mogą przyjmować wszystkie zapisane dzieci. Przedszkola będą pracować w godzinach: 6.30 – 16.30. Przedszkola również przygotowały odpowiednie procedury, z którymi będzie można zapoznać się na ich stronach internetowych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *