Większa dotacja dla Ustki

Dobra wiadomość dla Ustki: Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał po raz kolejny dodatkową kwotę w wysokości 1,8 mln zł na budowę „Transportowego węzła integracyjnego”.
Zakończenie (rozpoczętej w 2019 roku) przebudowy budynku dworca kolejowego, budowy dworca autobusowego oraz dróg dojazdowych planowane jest na czerwiec 2021 r.
Dofinansowanie ze środków europejskich wynosi 24,6 mln zł, co stanowi 53,04 % wartości inwestycji.

W ramach inwestycji realizowany jest remont i przebudowa istniejącego budynku dworca kolejowego oraz budowa dworca autobusowego (budynek wraz z zagospodarowaniem terenu). W zakres zagospodarowania terenu dworca autobusowego wchodzi budowa pętli autobusowej z trzema zadaszonymi peronami, parkingiem dla autobusów, miejscami postojowymi dla samochodów osobowych, miejscami postojowymi Kiss&Ride, postojem taxi, parkingiem rowerowym Bike&Ride; budowa ciągów komunikacyjnych (jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe). Planowane jest także odwodnienie i oświetlenie terenu.

W ramach budowy węzła, w listopadzie br., rozpoczęła się  również przebudowa ulicy Portowej. Powstaną nowe ciągi komunikacyjne na odcinku od nowego dworca autobusowego do Bulwaru Portowego. Zapewnią one nie tylko sprawną komunikację z centrum miasta i portem, lecz także nowe miejsca parkingowe.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *