Pobił inwalidę trafił do aresztu

Policjanci z Dębnicy Kaszubskiej zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło 14 listopada br. Sprawca w wejściu do mieszkania niepełnosprawnego właściciela zaatakował go i ukradł mu pieniądze. Mężczyzna został doprowadzony do słupskiej komendy i dzisiaj usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

W poniedziałek policjanci z Dębnicy Kaszubskiej ustalili, że kilka dni temu, w jednym z mieszkań w tej miejscowości doszło do rozboju. Z ustaleń śledczych wynikało, że nieznany mężczyzna zaoferował pomoc w wejściu do domu i wniesieniu zakupów niememu i poruszającemu się na wózku inwalidzkim 65-latkowi, po czym przewrócił go i zabrał pieniądze.

W działania z policjantami zaangażowali się poruszeni mieszkańcy, którzy dowiedzieli się o zdarzeniu od funkcjonariuszy. Wiedza na temat mieszkańców, współpraca z nimi, dobre rozpoznanie terenu i działania operacyjno-rozpoznawcze policjantów były kluczem do ustalenia sprawcy, którym okazał się 32-latek.

Tego samego dnia śledczy zatrzymali podejrzewanego mężczyznę i doprowadzili do policyjnego aresztu. Mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzuty i nie wykluczone, że trafi do aresztu. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *