Duże zainteresowanie Kartą Mieszkańca już na starcie

Już 200 osób przystąpiło do programu Karta Mieszkańca w Ustce. Władze kurortu zachęcają kolejnych mieszkańców i przedsiębiorców do skorzystania z tej formy wzajemnego wsparcia.

Wnioski na Kartę Mieszkańca można składać zaledwie od kilku dni, a projekt miasta ju z cieszy się sporym zainteresowaniem. Dokument daje wiele możliwości mieszkancom. Przede wszystkim mogą liczyć na zniżki przy zakupach lub na świadczone usługi, a także na darmowa komunikację.

Sprawa złożenia wniosku na kartę jest bardzo prosta. W formie tradycyjnej wnioski można składać w pięciu punktach: Urzędzie Miasta, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Ośrodku Sportu i Rekreacji, Szkole Podstawowej nr 1 i Centrum Integracji Społecznej. Wnioski można także składać elektronicznie.

– Zapraszamy na stronę jestemzustki.pl, ponieważ przez tą stronę w sposób najszybszy i najłatwiejszy złożą państwo wniosek o otrzymanie takiej karty. Wystarczy kliknąć „załóż konto”, a jeżeli już państwo posiadacie konto zakładkę „zaloguj się”. Tam można złożyć wniosek załączyć skan bądź zdjęcia załączników i to wszystko. Jeżeli będziecie chcieli państwo otrzymać kartę plastikową przyjdziecie do jednego z pięciu punktów – mówi  Paulina Kamińska, sekretarz Miasta Ustka.

Samorządowcy do udziału w programie zachęcają miejscowych przedsiębiorców. Oczekują od partnerów wprowadzenia dla posiadaczy karty zniżek i ulg w dostępie do usług i towarów. Rabat może dotyczyć całej lub części oferty, może być również uwarunkowany sezonowo. Przedsiębiorca, który zostaje partnerem karty otrzymuje dostęp do portalu i tam ustawia rabaty w zależności od swoich potrzeb. Mogą to być rabaty czasowe, mogą to być rabaty skierowane do wybranych grup mieszkańców.

Każdy partner zyskuje możliwość promocji swoich towarów i usług oraz prezentacji swojej firmy poprzez portal Usteckiej Karty Mieszkańca – jestemzustki.pl – do którego uzyska dostęp. Miasto prowadzi wykaz Partnerów informując mieszkańców o oferowanych zniżkach, ulgach czy uprawnieniach.

 

  zapisz 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *