Telefony dla chorych na koronawirusa

Na oddziały izolacyjne słupskiego szpitala trafiły dwa telefony komórkowe operatora Plus, z których mogą korzystać pacjenci, aby kontaktować się z bliskimi.

Telefony podarowało szpitalowi Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie. Razem z partnerami realizuje ono Ogólnopolski Program Wsparcia Społecznego i Duchowego dla chorych hospitalizowanych z powodu COVID-19.

Do udziału w projekcie wytypowano też Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku. W naszej placówce na dwóch oddziałach  izolacyjnych może być leczonych 70 pacjentów z koronawirusem.

 – Na nasz oddział pacjenci mogą wnosić swoje telefony i zdecydowana większość z nich je ma, i przez nie kontaktuje się z rodziną. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, gdy ktoś telefonu nie ma, użyczamy mu właśnie ten podarowany przez towarzystwo. Może przez niego swobodnie porozmawiać z bliskimi – mówi Katarzyna Laskus, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Izolacyjnego II w słupskim szpitalu.

Program jest realizowany po to, aby obniżyć poziom stresu i podnieść jakość życia chorych na Covid-19, szczególnie starszych i z ograniczoną sprawnością, leczonych w szpitalach.

Telefony mają aktywne karty prepaid w sieci Plus z pakietem bez limitu, które będą aktywne przez sześć miesięcy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *