88-latek stracił oszczędności życia, oddał je fałszywemu prokuratorowi

Kolejny senior w Słupsku oszukany metodą na prokuratora, 88-latek chcąc pomóc w fikcyjnym śledztwie stracił ćwierć miliona złotych.

fot. www.policja.pl

Pana pieniądze są zagrożone, przestępcy chcą je wyprowadzić z banku, w ich schwytaniu potrzebna jest pana pomoc” takie słowa usłyszał 88-latek, który padł ofiarą oszustwa. Z seniorem skontaktował się mężczyzna podający się za prokuratora i wyłudził od niego oszczędności.

Oszust z rozmowie z 88-latkiem wskazał, że działa grupa przestępcza wyprowadzająca je z banku i zaznaczył, że do schwytania tych przestępców niezbędna będzie jego pomoc. Zaniepokojony senior krok po kroku działał taj, jak chciał tego przestępca stale utrzymujący z nim kontakt. Finalnie 88-latek wypłacił swoje oszczędności i na umówione hasło przekazał je oszustowi.

To kolejny przypadek oszustwa osoby starszej w naszym mieście gdy przestępca podaje się za policjanta lub prokuratora.

Policja przypomina, że funkcjonariusze NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PRZEKAZANIA PIENIĘDZY i nie angażują obywateli ani nie zabezpieczają ich oszczędności do rozwiązania sprawy kryminalnej. W sytuacji, gdy ktoś informuje o rzekomych zagrożonych pieniądzach w banku i zwraca się o nie na poczet zabezpieczenia najprawdopodobniej jest oszustem chcącym je wyłudzić. W momencie, gdy podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, powinniśmy zakończyć taką rozmowę telefoniczną. Utrzymywanie ciągłego kontaktu jest niebezpieczne. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń prosimy o kontakt z Policją pod nr 112. Warto również skontaktować się z najbliższą rodziną i powiadomić o próbie oszustwa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *