Nowy sprzęt WOŚP dla słupskiego szpitala

Bardzo dobre wiadomości otrzymał słupski szpital od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zakupiono sprzęt do ratowania zdrowia najmłodszych, który trafi do naszej placówki.

Fot. Na początku roku na słupską Chirurgię Dziecięcą trafiły dla kardiomonitory od WOŚP

Już w lutym na Oddział Chirurgiczny dla Dzieci przywieziono dwa kardiomonitory, zakupione z pieniędzy zebranych w trakcie ubiegłorocznego, 28. Finału WOŚP, podczas którego Orkiestra grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Teraz dostaliśmy informację, że fundacja zakupiła dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku jeszcze pięć sztuk specjalistycznego sprzętu, który będzie służył na sali operacyjnej, gdzie zabiegi przechodzą maluchy i nastolatki. Są to: zestaw do wideochirurgii 2D, instrumentarium do laparoskopii, platforma elektrochirurgiczna, dermatom z siatkowicą i wiertarka ortopedyczna. Teraz czekamy na ich dostawę.

WOŚP zakupił ten sprzęt w ramach 56. konkursu ofert, który odbył się kilka tygodni temu. Wówczas fundacja zakupiła 405 urządzeń dla około 50 szpitali za kwotę 40 681 573,64 zł.

– Do tego roku nasz szpital otrzymał od Orkiestry sprzęt wartości 1 138 622,29 zł. To dla nas ogromne wsparcie – przyznaje Andrzej Sapiński, prezes Zarządu słupskiego szpitala.- Na WOŚP zawsze możemy liczyć. Otrzymujemy niezbędny sprzęt, wysokiej jakości, a nasz personel zawsze jest szkolony przez dostawców, jak go obsługiwać.

 

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *