Odwiedziny w szpitalu na nowych zasadach

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku sp. z o.o. doprecyzowano zasady odwiedzin pacjentów. Przypomnijmy, że z powodu pandemii COVID-19 przez kilkanaście miesięcy odwiedziny u chorych były niemożliwe. Teraz można przyjść do pacjenta, ale stosując się do zasad epidemiologicznych i poniższych wskazówek.

W każdym przypadku decyzję o zezwoleniu na odwiedziny u pacjenta wydaje ordynator lub koordynator oddziału, a w przypadku jego nieobecności lekarz dyżurny. O formie odwiedzin decyduje posiadanie przez odwiedzających zaświadczenia o szczepieniu przeciwko COVID-19.

Zalecane godziny odwiedzin chorych, to w dni powszednie 15-18, a w dni wolne od pracy – 12-18. Odwiedziny mogą być ograniczone w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, w Oddziale Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, w salach intensywnej opieki medycznej i w salach operacyjnych.

Przy pacjencie może przebywać wyłącznie jedna osoba z zaleceniem zachowania dystansu 1,5 metra od chorego, a czas trwania odwiedzin nie powinien przekraczać 15 minut.

Odwiedzających obowiązuje noszenie maseczki zakrywającej nos i usta oraz dezynfekcja dłoni przed wejściem na salę chorych i po jej opuszczeniu.

Odwiedziny nie mogą zakłócać pracy oddziału oraz spokoju pozostałych pacjentów.

Co ważne, chorych nie mogą odwiedzać osoby dotknięte chorobą zakaźną i z objawami infekcji. Personel szpitala ma prawo takim osobom odmówić odwiedzin lub nakazać natychmiastowe opuszczenie szpitala. Odwiedzający mają obowiązek bezwzględnego stosowania się do poleceń personelu medycznego szpitala.

– Kontakt z bliskimi jest ważnym elementem terapii w procesie leczenia. Chcemy, by nasi pacjenci mogli zobaczyć się z rodziną w czasie leczenia, jednak nadal z powodu pandemii te odwiedziny muszą być obwarowane pewnymi ograniczeniami. Liczymy na wyrozumiałość pacjentów i ich bliskich oraz na to, że wszyscy będą stosować się do ustalonych zasad gwarantujących bezpieczeństwo innym chorym i personelowi szpitala – mówi Andrzej Sapiński, prezes słupskiego szpitala.

Szczegółowe zasady organizacji odwiedzin pacjentów dostępne są na każdym szpitalnym oddziale.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *