Więcej policjantów pod szkołami

Na rozpoczęciu roku szkolnego, przed szkołą, w rejonach przejść dla pieszych i w sklepach-tam można było spotkać wczoraj policjantów słupskiej komendy, którzy dbali o bezpieczeństwo uczniów. Funkcjonariusze przeprowadzili pierwsze wrześniowe rozmowy profilaktyczne, odczytali wiersz o bezpiecznej drodze do szkoły, przekazali elementy odblaskowe i życzyli uczniom samych piątek.

Wczoraj policjanci słupskiej komendy odwiedzili kilka miejsc w powiecie słupskim, w których spotkali się z uczniami. Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęli od udziału w uroczystości w Szkole Podstawowej w Sycewicach, skąd z mową o bezpieczeństwie przenieśli się na drogi powiatu. Obok pierwszych lekcji na temat bezpiecznej drogi do szkoły uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe i wiersz przygotowany przez policjantkę.

Działania policjantów na rzecz dzieci i młodzieży zawsze podyktowane są troską o ich bezpieczeństwo. Pierwszy dzień września był okazją do pierwszych spotkań po wakacyjnym wypoczynku. Nowy rok szkolny to nowe i kolejne spotkania z funkcjonariuszami słupskiej komendy, którzy już dziś zapowiadają swoją aktywność w zakresie kontynuowania tematyki poświęconej szeroko rozumianemu bezpieczeństwu.

Rok szkolny 2021/2022 policjanci słupskiej komendy uważają za otwarty. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzą samych przyjemnych chwil spędzonych w szkołach i wielu owocnych lekcji, także z ich udziałem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *