W Redzikowie powstało miasteczko ruchu drogowego

W Redzikowie miało miejsce uroczyste otwarcie miasteczka ruchu drogowego utworzonego na terenie szkoły. W inauguracji uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Słupską drogówkę reprezentował kom. Lesław Kot, który opowiedział o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Jak bezpiecznie poruszać się po jezdni?, dlaczego rowerzysta musi sygnalizować zmianę kierunku jazdy?, kiedy można zdać egzamin na kartę rowerową? – na te i inne pytania odpowiedział kom. Lesław Kot z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, który dzisiaj uczestniczył w otwarciu miasteczka ruchu drogowego na terenie Szkoły Podstawowej w Redzikowie.

Tego typu przedsięwzięcia niewątpliwie sprzyjają promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przede wszystkim są okazją do wygłoszenia elementarnych zasad bezpieczeństwa na forum i przeprowadzenia wielu indywidualnych rozmów. Każdy, kto chciałby omówić sytuacje z drogi, zapoznać się z przepisami czy rozwiać wątpliwości, może o tym porozmawiać z doświadczonym policjantem.

Wszystkim użytkownikom nowo otwartego miasteczka życzymy owocnej nauki, sukcesów na egzaminach, a później bezpiecznych wyjazdów i powrotów do domu na rowerach. Niech wszyscy użytkownicy jednośladów bezpiecznie docierają do celu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *