Kierowca ciężarówki stracił prawo jazdy i zapłaci 2000 zł

Na terenie województwa pomorskiego prowadzone były policyjne działania pod nazwą „Truck & Bus”, które miały na celu m.in. ujawnianie nieprawidłowości, które występują podczas przewozu osób i rzeczy, a także eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie. W realizacji tych założeń udział wzięli także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

W miniony czwartek funkcjonariusze słupskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Truck & Bus”, podczas których zwracali szczególną uwagę na pojazdy ciężarowe i autobusy. W trakcie pełnionej służby mundurowi dokonywali pomiarów prędkości ciężarówek. Kontrolowali także kierowców pod kątem przestrzegania czasu pracy, postoju i obowiązujących odpoczynków, stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierujących.

Podczas kontroli 31-letniego kierującego, który wykonywał transport drogowy okazało się, że pojazd Man, którym się porusza nie posiada aktualnych badań technicznych. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili także, że kierowca nie rejestrował na karcie kierowcy przebiegu jazdy (prędkości pojazdu, aktywności kierowcy, przebytej drogi) za co zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia 2022 r. przepisami, policjanci zatrzymali prawo jazdy temu kierującemu na okres trzech miesięcy.

Za popełnione wykroczenia 31-latek został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł. Wysoka grzywna grozi także przedsiębiorcy, na rzecz którego kierowca wykonywał przewóz.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *