Oszukała 250 osób

Dzięki pracy słupskich policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją odpowiedzialności karnej nie uniknie kobieta, która wykorzystała pandemię Covid-19 i za pośrednictwem portalu aukcyjnego sprzedawała rękawiczki jednorazowe, które nigdy nie trafiły do kupujących. Słupszczanka miała oszukać w ten sposób ponad 250 osób.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zostali poinformowani przez jednego z użytkowników portalu internetowego o sprzedawcy, który miał wystawiać ogłoszenia dotyczące sprzedaży rękawiczek jednorazowych, a po dokonanej płatności przez kupującego sprzedawca nie wywiązał się z umowy, gdyż rękawiczki nie zostały wysłane do kupującego. Podejmowane próby kontaktu przez kupującego były bezskuteczne. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że oszukanych w ten sposób osób jest zdecydowanie więcej, a sprzedający, który początkowo informował kontrahentów jedynie o opóźnieniach, następnie całkowicie przestał odpowiadać na wiadomości, w wyniku czego 251 osób straciło ponad 32 tysiące złotych.

Dzięki pracy słupskich policjantów ustalono, że związek z tą sprawą ma 42-letnia słupszczanka, która usłyszała już 271 zarzutów oszustwa za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mundurowi sprawdzają teraz, czy kobieta ma na swoim koncie więcej takich oszustw.

Przypominamy!!!
– Z dużym, dystansem należy podchodzić do różnego rodzaju promocji i obniżek. Dokładnie sprawdźmy kontrahenta, który proponuje nam zakup towaru w dużo niższej cenie niż konkurencja.
– Kupując przez Internet, kierujmy się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego i sprawdzajmy jego rzetelność.
– Zachowajmy całą korespondencję ze sprzedawcą sklepu internetowego. W razie oszustwa pozwoli to Policji na ustalenie sprawcy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *