Ostrzeliwali z wiatrówki

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lat, którzy w poniedziałek około godziny 14:30 ostrzelali z wiatrówki budynek jednej z firm, mieszkanie prywatne oraz zaparkowany pojazd w rejonie ul. Orzeszkowej w Słupsku. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godziny 14.30 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zostali poinformowani, że w Słupsku przy ul. Orzeszkowej dwóch nieznanych mężczyzn ostrzelało z broni budynek jednej z firm, zaparkowany pojazd tej firmy oraz jedno z mieszkań znajdujących się przy tej ulicy. Na miejsce od razu pojechały policyjne patrole. Mężczyźni bezpośrednio po tym zdarzeniu wyrzucili broń i próbowali uciec. Prawidłowa reakcja świadków, którzy wskazali te osoby słuchaczom Szkoły Policji w Słupsku oraz wykładowcy z Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego, będących na terenie policyjnej strzelnicy doprowadziła do ich zatrzymania i przekazania w ręce patrolu słupskiej policji, który w tym samym czasie dojechał na miejsce zgłoszenia.

W trakcie prowadzonych przez słupskich mundurowych czynności zatrzymani mężczyźni wskazali miejsce, w którym wyrzucili broń. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę, a pracę na miejscu tego zdarzenia rozpoczęli funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy zabezpieczyli broń i ślady, a także wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną ostrzelanych z wiatrówki miejsc.

Powyższa sytuacja pokazuje jak ważne są wiedza i umiejętności, które słuchacze zdobywają podczas szkolenia zawodowego podstawowego w Szkole Policji w Słupsku. Dzięki szybkiej i przede wszystkim skutecznej reakcji młodych policjantów oraz ich starszego kolegi z Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego dwaj słupszczanie w wieku 19 i 22 lat odpowiedzą wkrótce za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych osób oraz zniszczenie mienia. Za te przestępstwa grozi odpowiednio kara do 3 lat i do 5 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *