Wentylacja mechaniczna już w słupskim szpitalu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku rozszerzył swój zakres realizacji świadczeń w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym w Ustce o zakres pacjentów wentylowanych mechanicznie z niewydolnością oddechową.

Wentylacja mechaniczna jest procesem umożliwiającym pacjentom z niewydolnością oddechową prawidłowe oddychanie przy użyciu aparatury medycznej, czyli respiratora, pozwalającego na sztuczne, całkowite lub wspomagane oddychanie pacjenta.

Ten rodzaj opieki przeznaczony jest dla pacjentów niewymagających hospitalizacji w oddziałach intensywnej terapii, ale wymagających zastosowania ciągłej terapii oddechowej przy pomocy respiratora oraz zapewnienie całodobowej opieki.

Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy dla pacjentów wentylowanych mechanicznie wyposażony jest w sprzęt leczniczy i pielęgnacyjny, między innymi, respiratory, kardiomonitory, ssaki elektryczne, łóżka w regulacją wysokości, profesjonalne materace przeciwodleżynowe, defibrylatory, pompy żywieniowe, pompy infuzyjne, sprzęt rehabilitacyjny, podnośniki do przewozu chorych. Nad bezpieczeństwem opieki pacjentów czuwa zespół lekarzy specjalistów w dziedzinie anestezjologii, neurologii, chorób płuc, rehabilitacji oraz pielęgniarki anestezjologiczne i zespół pomocniczy.

Realizacja świadczeń wentylacji mechanicznej w słupskim szpitalu prowadzona jest w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Umowa obowiązuje od 2023 r. do 31.12.2027 r. Zarząd szpitala podpisał umowę na powyższy zakres na 4 łóżka.

– Wprowadzenie możliwości przyjmowania pacjentów z koniecznością wspomagania wentylacją mechaniczną w naszym Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym to kolejny krok w procesie powiększania naszej oferty dla mieszkańców regionu – mówi Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

– Dzięki możliwości korzystania z respiratora w placówce opiekuńczej w znacznym stopniu ułatwiamy osobom chorym powrót do funkcjonowania w bardziej naturalnym środowisku, zbliżonym do domowych likwidując konieczność długotrwałego pobytu w szpitalu – zaznacza Anetta Barna-Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu pod numerem telefonu ZPO: 59 81 54 227. Dokumenty potrzebne do przyjęcia pacjenta w celu wentylacji mechanicznej dostępne są na stronie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku w zakładce Oddziały w sekcji Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *