Manewry ratownicze

Po raz drugi na plaży w Darłówku odbyły się manewry ratownicze z udziałem studentów i pracowników Instytutu Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W manewrach uczestniczyli studenci koła naukowego „Rat-Ap”, członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Powiatu Sławieńskiego z siedzibą w Darłowie i ”Centrum Edukacji Ratownictwa” przy Parku Wodnym „Jan” w Darłowie oraz firma „Samed”, która na czas manewrów udostępniła ratownikom ambulans ratowniczy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Celem ćwiczeń była integracja działań służb współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych w różnych zdarzeniach nagłych. Manewry rozpoczęły się pokazem ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR, nauczycieli Instytutu Nauk o Zdrowiu oraz studentów koła naukowego „Rat-Ap”. Później studenci otrzymali samodzielne zadania do wykonania sytuacji symulacyjnych, w których udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Na 5 stacjach zespoły studentów ratowników zmagali się z: poszkodowany we wstrząsie anafilaktycznym (użądlenie), poszkodowany po urazie z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa w odcinku szyjnym i otwartym złamaniem kończyny dolnej, zadławienie i resuscytacja dwuletniego dziecka, poszkodowany nieprzytomny po chuligańskim napadzie oraz atak epilepsji na plaży.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *