Kraina Baśni w ogrodzie

Wczorajsze święto imieniny pisarki Jolanty Nitkowskiej – Węglarz zbiegły się z uroczystością otwarcia magicznego lawendowego ogrodu przy ulicy Krętej tuż za Miejska Biblioteką Publiczną. Jola nasza redakcyjna koleżanka miała dla swoich licznie przybyłych gości, a szczególnie dla najmłodszych wielką niespodziankę – nowa pachnącą jeszcze drukarnią książką pt ”Wyprawa do Krainy Baśni” z pięknymi kolorowymi ilustracjami pani Iwony Lifsches.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pani Iwona przyjechała specjalnie na ta uroczystość z Danii, gdzie żyje i tworzy. Wśród specjalnie zaproszonych gości prezydent miasta Robert Biedroń. Mer miasta wraz z panią dyrektor biblioteki Elżbietą Sroką powitał przybyłych gości i życzył autorce wszelkiej pomyślności, a najpiękniejsze czarownice, dziewczynki, które w Nocy Muzeów wygrały w rywalizacji na najładniej ubrane czarownice otrzymały z rąk prezydenta nowe książki Joli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Autorka przekazała klucz do tego ogrodu Jerzemu Fryckowskiemu, który został nowym prezesem Słupskiego Związku Literatów Polskich. Przekazuję Ci symboliczny klucz do tego ogrodu literackiego, żeby w tym literackim ogrodzie pod Twoim berłem działo się dobrze. Kluczem tym otworzyliśmy dzisiaj ogród, a teraz rządź mim sympatycznie i z pożytkiem dla miasta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Przyjaciele pisarki ubarwili to spotkanie i wzbogacili o część artystyczną. Najpierw najmłodsi – słupskie przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 4 Leśne Skrzaty złożyły na ręce autorki piękne podziękowanie za książki, które Jola im zadedykowała , a przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 24 „Niedźwiadek Szczęścia”  wykonały piosenkę autorstwa Zdzisława Pawiłojcia do słów poetki pt „ Niedźwiadek Szczęścia” oraz hymn o Słupsku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Barwnie ubrane w zielone w pelerynki przedszkolaki z Królestwa Skrzatów z Przedszkola Miejskiego Nr4 zatańczyły i zaśpiewały piosenkę leśnych skrzatów. Artysta kabaretu DKD Grzegorz Gurłacz zaśpiewał swoje autorskie piosenki przy akompaniamencie gitary klasycznej.
Do pisarki ustawiła się kolejka z życzeniami i prośbą o dedykację, w tym czasie fragmenty najnowszego dzieła zaprezentowali publiczności studenci Uniwersytetu III wieku. Były życzenia kwiaty i dużo dobrych słów płynących z serc czytelników. Goście delektowali się w ogrodzie ciastem i owocową herbatą. To były imieniny.

Fot. Bartosz Arszyński

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *