Pomorze bliżej Skandynawii i Niemiec

10 czerwca 2015 r Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do Słupskiego Inkubatora Technologicznego w dniu w godz. 10:00 – 15:00 . Słupski Inkubator Technologiczny połączy Pomorze z krajami nordyckimi i Niemcami. Tego dnia do Słupska przyjadą partnerzy z Danii, Finlandii, Norwegii,Szwecji  i Niemiec aby podzielić się swoimi doświadczeniami i zaprezentować możliwości współpracy międzynarodowej.

19656
Konferencja “From an idea to a successful international cooperation – Pomerania meets Scandinavia & Germany”, która organizowana jest w SIT, będzie platformą do dyskusji, networkingu, wymiany najlepszych praktyk biznesowych, przydatnych w kontaktach z partnerami zagranicznymi.
Jednym z ciekawych punktów programu będzie panel dyskusyjny, z udziałem gości z zagranicy, nt. najlepszych praktyk biznesowych przydatnych w kontaktach z partnerami z Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji i Niemiec, poprowadzi go Pani dr. Anita Frankowiak z Instytutu Dyplomacji.

slupski-inkubator-technologiczny
O potencjale gospodarczym Pomorza oraz dlaczego warto inwestować w regionie będziemy dyskutować podczas drugiego z paneli dyskusyjnych. Do udziału zaproszono przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorców operujących w regionie. Panel poprowadzi Dariusz Bazeli – Dyrektor Zarządzający, Geoban Polska z grupy Santander i Lider Trojmiejskiego oddzialu ABSL.
„Miasto Słupsk – PAIiIZ – współpraca na rzecz promocji gospodarczej regionu słupskiego”
Podczas Konferencji będzie miało miejsce uroczyste podpisanie Porozumienia pomiędzy Miastem Słupsk a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. Celem podpisania Porozumienia jest promocja gospodarcza regionu słupskiego i podniesienie jego konkurencyjności.

sit
Współpraca z PAIiIZ pozwoli Miastu nie tylko uzyskać lepszą jakość w pozyskiwaniu i obsłudze inwestorów, ale też ułatwi wykreowanie w Mieście przyjaznego klimatu inwestycyjnego. Rozwój gospodarczy Miasta Słupska oraz całego regionu jest priorytetem dla obecnych władz Miasta. Nawiązanie współpracy
z PAIiIZ w znacznym stopniu ułatwi działania prowadzące do podniesienia konkurencyjności
i innowacyjności Słupska na gospodarczej mapie Polski.
Fot. internet

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *