Dzień Ratownika Medycznego

13 października 2015 roku, w Ogólnopolskim Dniu Ratownika Medycznego w Darłówku na plaży zachodniej odbyła się IV edycja Manewrów Ratowniczych dla studentów Instytutu Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku. Cykliczna impreza zyskuje coraz większą liczbę uczestników.W tegorocznej edycji udział wzięło 49 studentów i około 15 osób odpowiedzialnych za realizację poszczególnych konkurencji. W Manewrach współzawodniczyli studenci I, II i III roku ratownictwa medycznego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Organizatorem Manewrów było koło naukowe „RAT-AP” pod kierownictwem mgr Moniki Rut i przewodniczącej koła Renaty Dziobała. Sędziowie i współorganizatorzy imprezy mgr Błażej Andrejańczyk, mgr Andrzej Rut i mgr Izabela Pozlewicz oceniali konkurencje, w których studenci mieli wykazać się umiejętnościami współpracy w zespole, rozpoznawania urazów, prowadzenia działań ratowniczych oraz wypełniania dokumentacji medycznej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. AP

Dzięki Andrzejowi Stępowskiemu prezesowi WOPR Powiatu sławieńskiego, konkurencje ratownicze odbywały się zarówno na lądzie, jak i na morzu. Konkurencje lądowe zostały przygotowane w namiotach udostępnionych przez stowarzyszenie Joannitów ze Słupska i firmę SE-MED.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *