Powiatowe Obchody Święta Edukacji Narodowej

W młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ustce odbyły się uroczystości związane ze Świętem Edukacji Narodowej. Wychowankowie placówki przygotowali na tą okazję piękne przedstawienie pt „Całe życie jest szkołą”, swój występ miał także wychowawca MOS Robert Bałukonis, zaprezentował talent wokalny przed publicznością. Prawdziwy recital miała Anna Poźlewicz, która przy akompaniamencie gitary śpiewała piękne ballady polskie i rosyjskie, poezję śpiewaną. Nagrodzono nauczycieli i pracowników oświaty. Gospodarzem obchodów było Starostwo Powiatowe w Słupsku.

_DSC8771

_DSC8759

Pani Anna jest znaną artystką rodem z Litwy, ale znana jest także na naszym terenie z powodzeniem daje koncerty w całej Polsce. Jej ekspresyjna interpretacja wiersza krakowskiego barda „Dziewczyny jesienne” wywołała wielki aplauz publiczności, a także bluesowa wersja wiersza Adama Mickiewicza „Niepewność”, którą zagrała na specjalne życzenie młodzieży została przyjęta owacyjnie.

_DSC8813

Nie zabrakło specjalnych gości. Posła Na Sejm RP. Jolanty Szczypińskiej, Starosty Powiatu Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego, wicestarosty Rafala Konona, Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Olecha i Wójta Gminy Ustka Anny Sobczuk – Jodłowskiej oraz nauczycieli, wychowawców i pedagogów, których specjalnie uhonorowano na scenie.

_DSC8789

Najpierw na scenę poproszono nauczycieli i wychowawców, którym starosta Zdzisław Kołodziejski wręczył nagrody i podziękowania za pracę z młodzieżą.
Chciałbym podziękować Państwu, rola pedagogów nauczycieli jest w obecnych czasach nie do przecenienia, bo wiecie jak to jest we współczesnych rodzinach. Rodzice muszą większą cześć czasu poświęcić na zdobywanie środków do życia. Często emigrują za pracą i zostawiają dzieci same. Pragniemy Państwu za ta pracę podziękować  życzyć zdrowia i pomyślności w życiu osobistym i zawodowym – powiedział Zdzisław Kołodziejski do zgromadzonych na sali nauczyli, wychowawców i pedagogów.

_DSC8752

_DSC8741

Fot. Joanna Zagórska, Bartosz Arszyński

« z 2 »

Dyrektor Ośrodka Socjoterapii Izabela Krawczyk,  nagrodziła swoich pracowników, i przedstawicieli wszystkich zawodów związanych ze szkolnictwem z MOS w Ustce.
Specjalne nagrody wręczyła także Wójt Gminy Ustka. Były nagrody kwiaty, życzenia i dobre słowo które płynęło z ust księdza Jerzego Wyrzykowskiego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *