Pożar i zaginięcie dwóch osób. Ćwiczenia strażaków z Gminy Kobylnica

Strażacy ze wszystkich jednostek OSP działających na terenie Gminy Kobylnica wraz ze strażą gminną wezmą udział w ćwiczeniach operacyjno – taktycznych, które w najbliższy piątek odbędą się w Płaszewie. Głównym tematem prowadzonych działań będzie sposób reagowania na wypadek pożaru budynków gospodarczo – mieszkalnych. Pożar gospodarstwa rolnego i poszukiwanie zaginionych osób. Właśnie taki scenariusz zdarzeń przygotowano na najbliższe ćwiczenia strażaków – ochotników z jednostek OSP z terenu Gminy Kobylnica. Symulację zaplanowano na najbliższy piątek, a jako miejsce działań wybrano Płaszewo.

item,16,2,x
W akcji ratowniczej wezmą udział strażacy z: OSP Sycewice, OSP Wrząca, OSP Sierakowo, OSP Kruszyna, OSP Lulemino, OSP Lubuń a także strażnicy gminni. Przybyłe na miejsce jednostki będą musiały zabezpieczyć miejsce zdarzenia, podjąć działania ratowniczo – gaśnicze a także rozpocząć akcję poszukiwawczą zaginionych osób.

13757
– To niezwykle ważne, by systematycznie weryfikować sposób działania i współpracy poszczególnych jednostek. W sytuacji zagrożenia nie ma miejsca na przemyślenia, działania muszą być podejmowane natychmiastowo. Chcemy sprawdzić sposób funkcjonowania systemu łączności i ocenić współpracę poszczególnych jednostek. Uzyskane w ten sposób wnioski będą dla nas niezwykle cenne – tłumaczy Robert Smysło, Komendant Gminny OSP w Kobylnicy.

IMG_2531

Fot. Zbigniew Bielecki

Ćwiczenia rozpoczną się od odprawy wszystkich jednostek, która zaplanowano na godzinę 18.30 na boisku „Orlik” w Kwakowie. Akcja ratowniczo – gaśnicza w Płaszewie ruszy tuż po odebraniu alarmu od jednego z mieszkańców. Według harmonogramu nastąpi to kilka minut po godzinie 19.00. W czasie trwania ćwiczeń mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *