Radość miały nie tylko dzieci

W Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbył się I Ogólnopolski Pokaz Kolejek Miniatur. W trakcie trwania imprezy prezentowano modele pociągów, które na co dzień wożą pasażerów w różnych zakątkach świata. Dodatkową atrakcję była możliwość podpatrzenia tworzenia miniaturowych kolejek. Nie tak odległe to czasy, gdy takie pociągi można było nabyć w sklepach Składnicy Harcerskiej. Ekspozycja i tor prezentowały się bardzo atrakcyjnie. Miniaturowe pociągi mijały tunele, rozjazdy i ciekawą architekturę miniaturowego toru, którego długość przekraczała 20 metrów Kolejki cieszyły oko nie tylko dzieci, ale i dorośli bawili się nimi.

IMG_7418

IMG_7430-001

Hala sportowo- widowiskowa przy Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy zamieniła się w prawdziwe centrum rozrywki, nie tylko dla najmłodszych. Kolejkami bawili się tez dorośli To jednak nie jedyna atrakcja, jaką przygotowali organizatorzy.

IMG_7448

Fot. Zbigniew Bielecki

Doświadczeni modelarze zaprezentowali sposób tworzenia i składania skomplikowanych modeli pociągów, lokomotyw, samolotów i domów. Nie lada niespodzianką był pokaz grawerowania w różnych materiałach, które na co dzień spotykamy przeważnie na placach budowlanych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *