Licealista ze Słupska laureatką konkursu matematycznego

Licealistka ze Słupska Marta Prawdzik, uczennica Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, zajęła I miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie „Matematyka & GeoGebra MaGIK”. Praca „Zadanie na dowodzenie – okrąg opisany na czworokącie” okazała się najlepszą w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, uczennica opracowała ją w oprogramowaniu GeoGebra. Sukces zawdzięcza swojemu nauczycielowi panu Piotrowi Gumiennemu. Redakcja słupskiej rozgłośni Radia Koszalin gościła Martę na swojej antenie, gdzie dzieliła się swoimi fascynacjami przedmiotem, matematyką.

Marta Prawdzik  z wyróżnionymi w konkursie szkolnymi kolegami i opiekunem Piotrem Gumiennym

Praca Marty Prawdzik została zgłoszona w bloku tematycznym „Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego z GeoGebrą”. Licealistkę do konkursu przygotował pan Piotr Gumienny, nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Organizatorem konkursu było Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS Humanistyczno-Społecznym w Warszawie.

13418932_1125837854105324_2676507833477893589_n

Fot. Daniel Stawski

Bardzo się cieszę, że brałam udział w konkursie. To cenne doświadczenie. GeoGebra to wieloplatformowe i dynamiczne oprogramowanie matematyczne. Nadaje się dla wszystkich poziomów edukacyjnych. Można je zastosować zarówno do algebry, geometrii, jak i innych, bardziej zaawansowanych działów matematyki.  Dziękuję panu Piotrowi Gumiennemu, za to, że świetnie mnie przygotował – mówi Marta Prawdzik, uczennica Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

Wszyscy laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Matematyka & GeoGebra MaGIK” mieli możliwość zaprezentowania swoich prac 28 czerwca podczas Międzynarodowej Konferencji GeoGebry East – West Conference on Mathematics Education.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *