W Darłowie VII Media i Sztuka

Po raz kolejny rozpoczął się w Darłowie Festiwal Media i Sztuka. Impreza na stałe wpisała się do kalendarza miasta, a goszczą na niej znani i lubiani prezenterzy radiowi, dziennikarze popularnych stacji telewizyjnych, pisarze, aktorzy i artyści. W Bogatym kalendarzu tegorocznej imprezy będzie kiladziesiąt spotkań, koncerty , wystawy i warsztaty. Festiwal potrwa do niedzieli. W czasie jej trwania widzowie będą mieli okazję podpatrywać prace dziennikarza Marcina Mellera, prowadzącego w TVN 24 co sobotę o 12. 15 „Śniadanie Mistrzów”. Wieczorem zaś o 22 spotkają się z Tomaszem Sianeckim i Markiem Przybylikiem, którzy z Zamku w Darłowie poprowadzą na żywo „Szkło Kontaktowe”, audycję, która przyciąga z powodzeniem miliony widzów. Pomysłodawcą Festiwalu Media i Sztuka jest dyrektor tutejszego Ośrodka Kultury Arkadiusz Sip. 

media i sztuka

Na Festiwal miał przybyć także Lech Wałęsa, ale niedawny pobyt w szpitalu i choroba serca uniemożliwiły mu przybycie do Darłowa. Honory rodu Wałęsów pełnił syn, Jarosław Wałęsa. Jak zaznacza Arkadiusz Sip na festiwalu nie zabraknie stałych bywalców:

media i sztuka

Fot. Radio Koszalin

na przykład Jerzy Bralczyk z Michałem Ogórkiem. Ale jest także Piotr Gąsowski, Marcin Meller, Michał Rusinek, Anna Seniuk, Marek Krajewski. Mamy także spotkanie z reżyserem filmu „Gwiazdy” o polskich piłkarzach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – zaznacza dyrektor.

Festiwal Media i Sztuka potrwa do niedzieli. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *