Pomoc Kobylniczan dla mieszkanców Chojnic

O fatalnych skutkach nawałnicy, która przeszła nad południową częścią województwa pomorskiego słychać wszędzie. Z wielu stron płynie pomoc dla osób, które ucierpiały w wyniku nawałnicy. Teraz także ze strony Gminy Kobylnica. Na najbliższej sesji radni będą debatować nad uchwałą w sprawie udzielenia pomocy Gminie Chojnice, która od kilku tygodni boryka się ze zniszczeniami, jakie pozostawiła po sobie sierpniowa nawałnica.

57287_b

Rajcy będą głosować nad uchwałą, która zakłada przekazanie samorządowi 50 tysięcy złotych. Środki miałyby pomóc w zakupie agregatu prądotwórczego, który w znaczącym stopniu usprawni pracę służb walczących ze skutkami wichury i ulewy.To ważne, by w sytuacjach, kiedy los doświadcza drugiego człowieka, znaleźć w sobie na tyle empatii i wyrozumiałości, by ofiarować pomoc.

57289_b

Fot. Czas Chojnic Pomóc może również każdy z nas. 22 sierpnia powołano „Komitet Społeczny w Kobylnicy do organizacji zbiórki publicznej na rzecz gmin poszkodowanych podczas nawałnic w miesiącu sierpniu 2017″. Na specjalnie utworzone konto można dokonywać wpłat w dowolnej kwocie, a uzbierane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Gminy Lipusz. Członkowie Stowarzyszenia będą udzielać wsparcia najbardziej potrzebującym osobom.

maxresdefault

Pieniądze prosimy przelewać na numer konta bankowego: 67 9317 0002 0090 0246 3000 0010 (z dopiskiem „pomoc poszkodowanym”).

Info. Karol Kotusiewicz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *