Tomek Włodkowski pożegnanie

Śmierć przychodzi cicho.

Niezapowiedziana, nieproszona.

Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili.

Jest zawsze gościem nie na czas.

Z żalem głębokim i bólem zawiadamiamy. że w dniu 21 września br. na wieczną służbę dziennikarską odszedł nasz redaktor naczelny, felietonista i dziennikarz Tomek Włodkowski. Tomasz uczył się wielu fachów z zamiłowania był historykiem lecz jego pasją było zawsze dziennikarstwo. Wiele lat swego życia spędził w pracy dla szczecińskiego oddziału „Kuriera Polskiego”. Życiowe wybory i zawiłe koleje losu spowodowały, że zapuścił korzenie w Ziemi Słupskiej, zamieszkując w Gminie Kobylnica gdzie wraz z grupą entuzjastów powołał do życia i z powodzeniem przez lata kierował zespołem lokalnej gazety „Kurier Sołecki”.

IMG_1144

Przez ostatnie lata swego życia kierował z wielkim oddaniem zespołem redakcyjnym słupskiego dwutygodnika „Zbliżenia”. To od Jego felietonów, wywiadów i newsów wielu czytelników rozpoczynało lekturę naszej gazety. Pamiętamy go jako człowieka wielkiej wiedzy, historycznej bezkompromisowego komentatora historycznych wydarzeń i faktów. Obce mu jednak zawsze były uprzedzenia ideologiczne a do słabości ludzkich miał wiele tolerancji i zrozumienia.

P1040296

Fot. Zbigniew Bielecki

Tomek po za świetnym piórem miał w sobie coś z dziennikarza interwencyjnego. Sprawy zwykłych ludzi nie były dla niego tematem na tzw. wierszówkę lecz problemem, który należy rozwiązywać od ręki, zwykłą, natychmiastową interwencją.

Zapamiętamy Go jako człowieka prawego, niezłomnie walczącego z przejawami zła i biurokracji w życiu codziennym, jako wspaniałego kolegę a nade wszystko jako wiernego przyjaciela na którym zawsze można było polegać jak na przysłowiowym Zawiszy. Czytelnicy wspominać zapewne też będą zalety Jego pióra i charakteru, Jego dociekliwość i niesztampowe spojrzenie na problemy regionu, bo takie prezentował do ostatniego numeru naszej gazety.

Jan Paweł II powiedział kiedyś, „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie składa tą drogą redakcja „Zbliżeń”

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *