Uczniowie słupskiego medyka szlifowali swoje umiejętności na SOR

Uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Słupsku. Licealiści nabywali wiedzę w zakresie ratownictwa medycznego oraz zapoznawali się ze specyfiką pracy na tym oddziale. Uczniowie słupskiego Medyka uczestniczyli w zajęciach praktycznych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Słupsku. Młodzi słupszczanie uczyli się m.in. jak udzielać pomocy medycznej w stanach zagrożenia zdrowotnego, nabywali wiedzę praktyczną z ratownictwa medycznego oraz z zakresu medycznych zabiegów ratunkowych.

Młodzież uczyła się też obsługiwać
nowoczesny sprzęt medyczny i aparaturę diagnostyczną. Zajęcia z uczniami poprowadziła Julia Forc, ratownik medyczny w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Słupsku.

« z 2 »

Fot. Daniel Stawski

Szpitalny Oddział Ratunkowy to jeden z najcięższych oddziałów, tu trafiają ofiary wypadków, osoby w ciężkim stanie, wymagające natychmiastowej pomocy…Dzisiejsza zajęcia były dla nas niesamowitym doświadczeniem, a zdobyta wiedza z pewnością zaowocuje w przyszłości. Inspirująca i pożyteczna lekcja! – mówi Michał Dolinny, uczeń Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku.

Info. Daniel Stawski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *