Kiszonki na cele charytatywne pana Marcina Kisielewskiego

Słupski fizyk, Marcin Kisielewski, nauczyciel fizyki i informatyki w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku przygotował 150 słoików kiszonek na cel charytatywny. Zaprawy   warzywno-owocowce pełne bogactwa smaków i zdrowotnych właściwości odżywczych. W ten sposób pedagog chce wesprzeć III Bieg Przełajowy im. chor. sztab. Tadeusza Kloskowskiego – wydarzenie którego głównym celem jest wsparcie bezdomnych z Domu Brata Alberta w Słupsku.

Pan Marcin będzie rozdawał kiszonki uczestnikom III Biegu Przełajowego im. c w zamian za dary dla osób bezdomnych. Ponadto Kisielewski w trakcie ewentu wystąpi z pokazem kulinarnym, w trakcie którego poprowadzi mini warsztaty kiszenia warzyw i owoców. Wydarzenie odbędzie się 8 września na terenie Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku.

 

Jego głównym celem jest wspieranie bezdomnych z Domu Brata Alberta w Słupsku, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport oraz promocja miasta Słupska, jako przyjaznego dla uprawiania sportu i propagatora Zielonej Energii.

Fot. Daniel Stawski/ZSI

Marcin Kisielewski na co dzień pracuje z młodzieżą w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, gdzie uczy fizyki i informatyki. Jest założycielem i opiekunem szkolnej grupy kulinarnej „Kisiciele” specjalizującej się w kiszeniu warzyw i owoców oraz sporządzaniu potraw z kiszonych produktów. Celem działań formacji jest też propagowanie zainteresowań zdrowym odżywianiem, popularyzacja kiszenia i rozwijanie wiedzy dotyczącej procesu fermentacji, a także kultywowanie bardzo długiej w Polsce tradycji kiszenia.

Info. Daniel Stawski/ZSI

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *