Zbiorka na chorego Kubusia

Szkoły i firmy przyłączają się do zbiórki na rzecz chorego Kubusia Do akcji pomocy dla Kubusia Jankowskiego mogą włączyć się wszyscy mieszkańcy powiatu słupskiego. Organizatorzy zbiórki (młodzież ZSI i SMS w Słupsku) liczą też na szkoły, przedszkola, firmy i instytucje, które zechciałyby się przyłączyć do inicjatywy. Kubuś Jankowski, 10-letni mieszkaniec podbytowskiego Świątkowa, urodził się z przepukliną oponowo – rdzeniową. Cierpi również na szereg innych poważnych schorzeń, które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Obecnie chłopiec wymaga leczenia operacyjnego z powodu nawrotu zniekształcenia w obu stopach (koszt operacji wynosi 14000 zł.) – w tym celu uczniowie ZSI i SMS w Słupsku zainicjowali „Zakręconą akcję dla Kubusia. Wkręć się w pomaganie!”mającą na celu zebranie środków na nierefundowaną operację stóp niepełnosprawnego chłopca.

Akcja młodzieży wzbudziła zainteresowanie w środowisku lokalnym – przystąpiły doń słupskie szkoły i firmy: Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku, Szkoła Podstawowa nr 11 w Słupsku, Szkoła Policji w Słupsku (słuchacze placówki), Katedra Zarządzania – Akademia Pomorska w Słupsku oraz słupski Zakład Usług Inżynierskich „Trafic”.

Do „Zakręconej akcji dla Kubusia. Wkręć się w pomaganie!” zainicjowanej przez uczniów Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku przyłączają się słupskie szkoły i firmy. Organizatorzy zbiórki liczą na dalsze wsparcie słupszczan.

W ramach akcji wymienione powyżej szkoły i firmy zbierają w swoich siedzibach plastikowe nakrętki, stare telefony komórkowe, zepsute laptopy, tablety, płyty CD/DVD, tusze atramentowe oraz baterie. Zbierane rzeczy trafią do recyklingu, a pozyskane w ten sposób pieniądze mają zostać przeznaczone na operację 10-latka, którą zaplanowano na czerwiec 2019 roku w poznańskiej Ortop Poliklinice.

Centrum wolontariatu znajduje się w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku – tam całą akcję koordynuje Maria Lelakowska, opiekunka szkolnego wolontariatu. Każdy kto chce wesprzeć inicjatywę może przynieść przedmioty, które zbiera młodzież do budynku ZSI w Słupsku przy ulicy Koszalińskiej 9 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 15. Po odbiór większych ilości nakrętek, baterii itp. uczniowie z pracownikami szkoły chętnie podjadą transportem szkolnym.

Fot. Daniel Stawski

Zainteresowane placówki mogą również w swoich siedzibach zorganizować podobne zbiórki. Akcja potrwa do czerwca 2019 r. – wszelkie informacje na jej temat pod numerem telefonu: 516 248 129. Kontakt email: danielstaw3@wp.pl.

Info. Daniel Stawski/ZSI

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *