Eliminacje gminne Turnieju Wiedzy „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W Szkole Podstawowej w Potęgowie w poniedziałek 25 lutego odbyły się eliminacje gminne Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W zmaganiach wzięło udział 37 uczniów reprezentujących Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Łupawy i Potęgowa oraz szkoły z terenu gminy.

fpt. UG Potęgowo

Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych. Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu liczącego 40 pytań. Trzy najlepsze osoby z każdej grupy wiekowej, które uzyskały największą liczbę punktów z testu awansowały do ścisłego finału. Tam zmagania polegały między innymi na omawianiu sprzętu pożarniczego, stopni i dystynkcji strażackich oraz na odpowiadaniu na pytania teoretyczne z tematyki ochrony przeciwpożarowej.

– W tym roku testy były wyjątkowo trudne. Pytania wymagały dużej wiedzy specjalistycznej. Zatem tym bardziej cieszą wyniki. Mam nadzieję, że nasi reprezentanci poradzą sobie jeszcze lepiej na etapie powiatowym niż w ubiegłym roku – mówi Piotr Basarab, Komendant Gminny ZOSP RP w Potęgowie.

– Cieszy duże zainteresowanie młodzieży turniejem. Bardzo doceniam pracę opiekunów i strażaków przygotowujących dzieci. Gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę zwycięzcom sukcesów na dalszym etapie zmagań – stwierdza Dawid Litwin, Wójt Gminy Potęgowo.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych :

Grupa młodsza :
1.  Jan Műller – MDP Potęgowo
2.  Igor Żółciński – MDP Potęgowo
3. Julia Saganowska – MDP Potęgowo

Grupa starsza :
1. Michał Műller – MDP Potęgowo
2. Marta Mroczek – MDP Łupawa
3. Marcel Engel – MDP Łupawa

Nad całością zmagań czuwała komisja turniejowa. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, a każdy z uczestników dyplom i drobny upominek. Kolejnym etapem zmagań będą eliminacje powiatowe. Wezmą w nich udział tylko zdobywcy I miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych z każdej gminy powiatu słupskiego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *