Projekt E-akta w słupskim ZUS

Bezpłatne szkolenie dla pracodawców oraz pracowników biur rachunkowych poświęcone elektronizacji akt pracowniczych organizuje 23 maja 2019 r. Oddział ZUS w Słupsku.

Fot. MK

Od stycznia 2019 r. obowiązują przepisy, które ułatwiają przechowywanie akt pracowniczych i obniżają związane z tym koszty. Pracodawca może zdecydować w jakiej formie chce przechowywać dokumentację – papierowo, czy elektronicznie. Ponadto dla wszystkich nowo zatrudnianych osób akta pracownicze jako pracodawca będzie przechowywał 10 lat, a nie 50 jak dotąd.

W trakcie szkolenia wyjaśnimy na czym polega projekt e-akta, jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych. Wskażemy również zmiany, które zostaną wprowadzone w Programie Płatnik i e-Płatnik oraz na profilu płatnika składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) oraz jakie są zmiany w bieżąco składanych dokumentach,

Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10.00.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresami: iwona.batruch@zus.pl, agnieszka.wilgucka@zus.pl lub telefonicznie po numerem: 59 841 94 29.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *