Wpadka recydywisty

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali kierującego, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i za naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

bty

W miniony poniedziałek ok. godz. 15:30 policjanci słupskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w starej części miasta. Jak się okazało sprawca uciekł z miejsca kolizji. Mundurowi ustalili kierunek jego dalszej jazdy, a kiedy mieli go w polu widzenia podjęli pościg. Mężczyzna kierował pojazdem BMW i uciekał do miejsca zamieszkania, gdzie czekał na niego inny patrol policyjny.

Kierującym okazał się 46-letni mieszkaniec Słupska, wcześniej karany za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenia zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mundurowi wyczuwali od mężczyzny alkohol. Podczas pierwszego badania okazało się, że ma blisko dwa i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

We wtorek funkcjonariusze pobrali odciski palców, a następnie przesłuchali mężczyznę. Usłyszał on zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i naruszenia zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

46-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *