Kobylnica zdominowała powiatową olimpiadę

Aż siedmiokrotnie na scenę po odbiór pamiątkowych pucharów wychodzili reprezentanci Gminy Kobylnica w czasie uroczystego podsumowania Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Sześć razy otrzymywali nagrodę za zwycięstwo w poszczególnych klasyfikacjach.

Finałowa gala tegorocznej Powiatowej Olimpiady Młodzieży odbyła się 11 czerwca w Sali Forum Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy. Na widowni zasiedli uczniowie, którzy w ostatnich miesiącach brali udział w całej rywalizacji, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele gmin z całego powiatu słupskiego.

– Bardzo się cieszę, że w tej edycji, w rywalizacji wzięli udział uczniowie ze wszystkich gmin powiatu. To pokazuje, że główny cel Olimpiady, promocja sportu i aktywności fizycznej, został osiągnięty – zauważył Paweł Lisowski, starosta słupski. W podobnym tonie wypowiadał się także Jerzy Polak, przewodniczący Słupskiego Szkolnego Związku Sportowego. Jak podkreślał, udział młodych ludzi w Olimpiadzie, uczy ich współzawodnictwa, sportowej rywalizacji i wytrwałości w sięganiu po upragnione rezultaty. Szef SSZS podziękował również wszystkim osobom zaangażowanym w jej przeprowadzenie.

Po zakończeniu części oficjalnej, przystąpiono do najważniejszego punktu imprezy – nagrodzenia zwycięzców poszczególnych klasyfikacji.

WYNIKI:
Rocznik 2006 i młodsi
Punktacja generalna
I miejsce Kwakowo 
II miejsce Potęgowo
III miejsce SP 1 Ustka

Klasyfikacja końcowa dziewcząt
I miejsce Kobylnica 
II miejsce Potęgowo
III miejsce SP 1 Ustka

Klasyfikacja końcowa chłopców
I miejsce Kwakowo 
II miejsce Główczyce
III miejsce Potęgowo

Rocznik 2003 – 2005
Klasyfikacja generalna
I miejsce Kobylnica 
II miejsce Smołdzino
III miejsce Łupawa

Klasyfikacja końcowa dziewcząt
I miejsce Smołdzino
II miejsce Kobylnica
III miejsce Łupawa

Klasyfikacja końcowa chłopców
I miejsce Kobylnica 
II miejsce Smołdzino
III miejsce Kępice

Punktacja Gmin
I miejsce Kobylnica
II miejsce m. Ustka
III miejsce Główczyce

Oprócz okolicznościowych pucharów i dyplomów, nagrodzone drużyny otrzymały także sprzęt sportowy. Organizatorzy całego cyklu Powiatowej Olimpiady Młodzieży pogratulowali jednak wszystkim osobom biorącym udział w zawodach i zachęcili do sportowej rywalizacji w kolejnej edycji.

źródło gmina Kobylnica

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *