Samorządowcy z votum zaufania

Prezydent Słupska z votum zaufania i udzielonym przez radnych absolutorium. Tak zwana sesja absolutoryjna miała miejsce także w słupskim starostwie powiatowym.

Sesja Rady Miasta w Słupsku przebiegła dość spokojnie. Dyskusja na temat udzielenia votum zaufania oraz absolutorium rozpoczęła się od odczytania raportu o stanie miasta. Dokument zawierający 167 stron sporządzony był po raz pierwszy w historii.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka mówiła o zrealizowanych inwestycjach w mieście i pozyskanych funduszach oraz o przeprowadzonej reformie oświaty. Prezydent mówiła także o tym, czego nie udało się w mieście zrealizować między innymi przez zbyt wysokie oczekiwania cenowe ze strony wykonawców lub brakiem podejmowanych na czas decyzji.

Raport skrytykowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Oni także byli przeciwni udzieleniu absolutorium i votum zaufania. Jednak byli w zdecydowanej mniejszości. Większość radnych głosowało za przyjęciem tych dokumentów.

Stuprocentowe poparcie miał z to starosta słupski Paweł Lisowski. Jemu radni udzielili absolutorium i votum zaufania jednogłośnie. Również w starostwie pierwszy raz czytany był raport o stanie powiatu słupskiego. W tym przypadku dokument zawierał 60 stron.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *