Kontrolowali kierowców

W ostatnią niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzili działania pod nazwą „prędkość na drodze krajowej nr 6”. Była to kolejna edycja cyklicznie powtarzającej się akcji mającej na celu ujawnianie kierowców, którzy poruszają się z nadmierną prędkością.

fot. KMP Słupsk

Niedzielne działania policjantów ruchu drogowego były ukierunkowane przede wszystkim na kontrolowanie kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali również uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach, a także używanie telefonów komórkowych w trakcie jazdy.

Działania odbywały się na terenie całego województwa pomorskiego, a słupscy policjanci kontrolowali pojazdy na drodze krajowej nr 6 prowadzącej przez nasz powiat. Funkcjonariusze przeprowadzili 70 kontroli drogowych, a powodem 45 z nich było przekroczenie prędkości. Z uwagi na przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h w terenie zabudowanym jednemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące.

Ponadto 10 sierpnia bieżącego roku policjanci ze Słupska realizowali działania „Bicykl”, podczas których zwracali szczególną uwagę na rowerzystów. Kontroli podlegały m.in. wyposażenie pojazdu, stan techniczny oraz trzeźwość użytkowników jednośladów.

Wszystkie prowadzone przez policjantów działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i uświadomienie wszystkich uczestników ruchu drogowego o występujących zagrożeniach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *