Ruszyła sprzedaż biletów na Scenę Wolności

Miasto Słupsk oraz Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku wraz z partnerami już po raz drugi organizują festiwal teatralny „Scena wolności”. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „transformacja” – naszą inspiracją jest trzydziesta rocznica przemian ustrojowych w Polsce. Chcemy przez cztery dni festiwalu przyglądać się zjawiskom, które w przeciągu ostatniego pokolenia wywarły największy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Trzydzieści lat temu, w 1989 roku, odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory. Polska rozpoczęła niepewną i skomplikowaną wędrówkę w kierunku demokracji, wolnego rynku i budowania społeczeństwa obywatelskiego. Byliśmy pierwszym krajem bloku wschodniego, który rozpoczął transformację. Od upadku komunizmu minęło całe pokolenie. Chcielibyśmy, żeby druga edycja festiwalu „Scena Wolności” była próbą reminiscencji tych trzydziestu lat. Podczas festiwalu zamierzamy się przyjrzeć najważniejszym zjawiskom z tego okresu budującym naszą narodową tożsamość. Zamierzamy zaprezentować Państwunajciekawsze polskie wydarzenia teatralne, impreza będzie miała również swój akcent międzynarodowy. W ramach „Sceny wolności” planujemy także organizację spotkań z twórcami, panele dyskusyjne, wykłady, wystawy, warsztaty, koncerty, czytania performatywne.

Bilety na tegoroczny Festiwal już są w sprzedaży – zakupów można dokonać drogą internetową lub w kasie teatru. Zachęcamy do wyboru karnetów umożliwiających obejrzenie 4 różnych spektakli festiwalowych w cenie 100 zł. Szczegółowy program festiwalu na naszej stronie internetowej. Gorąco zapraszam na wszystkie wydarzenia festiwalowe. Spotkajmy się między 03 a 06 października na słupskiej scenie. Jestem przekonany, że deski Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku staną się jesienią tego roku, również dzięki Państwu, prawdziwą sceną wolności!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *