Doskonały występ gryfitów

Słupscy judocy bardzo udanie wystartowali w I Ogólnopolskim Turnieju Judo Dzieci o Puchar Wójta w Białośliwiu.  Słupszczanie razem wywalczyli 13 medali: 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe.

W turnieju startowało ponad 200 zawodników z 24 klubów w 4 grupach wiekowych. Na wyróżnienie zasługują wszyscy medaliści ,ale przede wszystkim najmłodszy Hubert Olejniczak, który zajął 1 miejsce w wadze 30kg w grupie wiekowej U-9,.Wszystkie swoje walki wygrał zdecydowanie i przed czasem ,wykonując efektowne rzuty.

Również dziewczęta pokazały jak należy wygrywać walki na ippon i zdobyć złote medale. Hania Chmielnicka ( 49kg) i Oliwia Szycko ( 60kg) w grupie wiekowej U-13 bardzo efektownie i skutecznie roztrzygały swoje walki i pokazały piękne judo.

Wyniki:

U-9

1 miejsce – Hubert Olejniczak / 30kg/

U-11

2 miejsca – Antek Żuk / 43kg/, Damian Cyrganowicz / 26kg/

3 miejsca – Mateusz Moszczyński  /33kg/, Szymon Lewicz /49kg/, Natan Labuda /77kg/

U-13

1 miejsca – Hanna Chmielnicka /49kg/, Oliwia Szycko /60kg/, Łukasz Bielawa /48kg/, Marcin Wójcik /55kg/, Jakub Martyna / 34kg/