Pijany z zakazem wjechał w drzewo

Słupscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów. 52-latek kierując pojazdem marki VW Bora, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna ze złamaną nogą został przewieziony do szpitala, 16-letni pasażer z ogólnymi potłuczeniami został na obserwacji.

fot. www.policja.pl

W sobotę po godz. 12.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść w miejscowości Korzybie w powiecie słupskim. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 52-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki VW Bora jadąc w kierunku Sławna, znajdując się na łuku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo.

Policjanci w trakcie rozmowy z kierującym wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że kierowca miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

52-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego ze złamaną nogą został przewieziony do szpitala, a jego 16-letni pasażer z ogólnymi potłuczeniami pozostał na obserwacji. Kierowca wkrótce usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości i wbrew orzeczonemu zakazowi prowadzenia pojazdów oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Grozi mu oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *