Samorządowiec w europejskim stowarzyszeniu

Rafał Kuligowski, zastępca Wójta Gminy Kobylnica, został powołany do Zarządu Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej”. Decyzja zapadła w czasie Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia.

Do głównych celów Stowarzyszenia należy działalność informacyjna, promocyjna i lobbingowa.

Stowarzyszenie “Pomorskie w Unii Europejskiej”, utworzone w 2004 roku, jest formą partnerstwa regionalnego samorządów, uczelni oraz innych instytucji działających na rzecz wszechstronnego i efektywnego rozwoju Województwa Pomorskiego oraz kreowania jego pozytywnego wizerunku zarówno w Polsce jak i całej Europie. Pracami zarządu kieruje Marszałek Mieczysław Struk.

Stowarzyszenie realizuje swoje zadania za pomocą Biura Regionalnego Województwa Pomorskiego w Brukseli oraz Biura Miejscowego w Gdańsku. Powołanie tych instytucji jest odpowiedzią na coraz większe znaczenie polityk regionalnych w Unii Europejskiej i potrzebę bezpośredniego nawiązywania kontaktów na arenie europejskiej.

Rafał Kuligowski sprawami europejskimi zajmuje się od 16 lat. 4 lata temu został powołany na eksperta przez dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, jest także wykładowcą akademickim specjalizującym się w prawie międzynarodowym i europejskim. Uczestniczył w licznych konferencjach i stażach międzynarodowych. Funkcję zastępcy Wójta Gminy Kobylnica objął październiku 2019 roku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *