Naćpany spowodował wypadek, ranne są dzieci

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło  na trasie Słupsk-Bierkowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia jest 22-latek, który wsiadł za kółko pod wpływem narkotyków. 

Wczoraj ok. godz. 19.30 doszło do wypadku drogowego na trasie Słupsk-Bierkowo na prostym odcinku drogi. Na miejsce zostali skierowani policjanci i inne służby ratunkowe. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili jego przebieg. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem 22-letni słupszczanin, jadąc w kierunku Słupska, nie upewnił się co do możliwości wyprzedzania samochodu ciężarowego, w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia z samochodem marki Doge nadjeżdżającym z przeciwka. Kierowca doga z dwójką dzieci z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Policjanci sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi zrobili także szkic sytuacyjny, zdjęcia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy posłuży śledczym do pozostałych ustaleń na temat okoliczności wypadku.

Do badań została pobrana krew mężczyzny. Okazało się, że 22-latek był pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do słupskiej komendy. Jutro złoży swoje wyjaśnienia. Spowodowanie wypadku pod wpływem narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia. Jeżeli natomiast następstwem wypadku jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu sprawca podlega karze do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek na drodze. Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników, często też tych, którzy jeżdżą przepisowo. Brak odpowiedzialności na drodze może nieść za sobą poważne konsekwencje, czasem niestety tragiczne w skutkach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *