Policyjna akcja bezpieczna droga do szkoły

Policjanci rozpoczynają coroczną akcję pn. ”Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczniom. Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół i przejść dla pieszych.

Słupscy policjanci w pierwszym tygodniu września będą prowadzili działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów w rejonach szkół i przedszkoli, a także czy zachowują szczególną ostrożność i unikają wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku w ruchu.

Mundurowi z wydziału prewencji słupskiej komendy przeprowadzą rozmowy profilaktyczne z dziećmi oraz ich rodzicami, którzy wybiorą się na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Tematem tych rozmów będą bezpieczne zachowania podczas drogi do szkoły. Policjanci będą zwracać uwagę na prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, a także noszenie elementów odblaskowych.

W kolejnych dniach września funkcjonariusze przeprowadzą szereg spotkań w szkołach, które mają za zadanie przygotować uczniów, ale także ich rodziców i nauczycieli do bezpiecznego przejścia przez rok szkolny 2020/2021.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *