Maseczki dla mieszkańców powiatu

Słupscy policjanci prowadzili kolejne działania profilaktyczne ukierunkowane na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W minionym tygodniu przekazali kolejne maseczki mieszkańcom kilku miejscowości powiatu słupskiego. W trakcie działań policjanci przypominali o obowiązujących obostrzeniach i informowali o istocie stosowania środków ochrony osobistej.

Od początku pandemii koronawirusa funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzą różnego rodzaju akcje profilaktyczne. Działania ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Kolejną grupą, do jakiej w minionym tygodniu dotarli mundurowi byli mieszkańcy Siemianic, Damnicy i Dębnicy Kaszubskiej. Napotkane tam osoby otrzymały maseczki ochronne pozyskane na ten cel ze Starostwa Powiatowego w Słupsku.

Spotkania z mieszkańcami stworzyły kolejną okazję do rozmów na temat panującej sytuacji epidemiologicznej i związanych z nią zagrożeń. Funkcjonariusze informowali swoich rozmówców o istocie zakrywania ust i nosa oraz częstego mycia i dezynfekowania rąk. Policjanci przypominali też o tym, że każdy z nas ma realny wpływ na bezpieczeństwo, zaznaczając, że ono też zależy od naszej dyscypliny i ostrożności. Apelowali o stosowanie się do wszystkich wprowadzonych ograniczeń, zaleceń i przepisów sanitarnych.

Kolejne akcje rozdawania maseczek zaplanowane są na najbliższe dni. Niebawem policjanci spotkają się z mieszkańcami kolejnych miejscowości powiatu słupskiego.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *