Niebezpiecznie na naszych drogach

Funkcjonariusze słupskiej drogówki pracowali na miejscu 9 zdarzeń drogowych, do których doszło wczoraj w Słupsku i w powiecie słupskim. W wyniku tych zdarzeń do szpitala zostały odwiezione 3 osoby, w tym 2 kobiety potrącone na przejściach dla pieszych. Policjanci apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

fot. KMP Słupsk

Słupscy policjanci pracowali wczoraj na miejscu 9 zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie Słupska i powiatu słupskiego. W zdarzeniach ucierpiały 3 kobiety, w tym 2 potrącone na przejściach dla pieszych. Prawo jazdy utraciło 3 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

Wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, niezachowanie należytej ostrożności podczas jazdy, niezatrzymanie się przed przejściem dla pieszych, na którym znajduje się pieszy – to wykroczenia drogowe, jakie prawdopodobnie przyczyniły się do spowodowania wypadków drogowych. Niewątpliwie na wczorajsze zdarzenia miała wpływ zmiana pogody.

Na miejscach 3 wypadków pracowali też funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przesłuchiwali świadków, zrobili szkice sytuacyjne, zdjęcia, oględziny i zabezpieczyli ślady. Zebrany materiał dowodowy posłuży śledczym do ustaleń na temat pozostałych okoliczności.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność I o stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Kierujmy się zasadą szczególnej ostrożności i zasadą ograniczonego zaufania. Stosujmy się do ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do panującej sytuacji na drodze. Bądźmy bardzo ostrożni w rejonach przejść dla pieszych. W okresie jesienno-zimowym zwracajmy szczególną uwagę na nagle zmieniające się warunki atmosferyczne i dostosujmy naszą jazdę do panującej aury. Stale dbajmy o stan techniczny pojazdów. Na drodze bądźmy rozsądni i odpowiedzialni.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *