Gmina Potęgowo przekaże wsparcie dla Wojewódzkiego Szpitala w Słupsku

Rada Gminy Potęgowo jednogłośnie podjęła uchwałę o przyznaniu dotacji w wysokości 20.000 zł na utworzenie Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Korczaka w Słupsku.W sesji Rady Gminy, na której podjęto stosowną uchwałę, uczestniczyli Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku, wiceprezes zarządu Anetta Barnej-Feszak oraz dr n. med. Wojciech Homenda, ordynator Oddziału Hematologii i wojewódzki konsultant do spraw hematologii.

Szacunkowa wartość całego przedsięwzięcia wynosi ok. 3 milionów złotych. Szpital ma już projekt przebudowy oddziału i pozwolenie na budowę. Inwestycję wspierają wspólnymi siłami samorządy powiatu słupskiego, którego mieszkańcy będą głównymi odbiorcami usług oddziału.

Fot. UG Potęgowo

Jak przekonywał dr n. med. Wojciech Homenda, utworzenie ośrodka autoprzeszczepów jest niezmiernie ważne. W ciągu roku w Słupsku na nowotwory krwi leczonych jest prawie 3 tys. pacjentów. Na Oddziale Hematologii nie przeprowadza się autoprzeszczepów szpiku, które czasem są jedynym ratunkiem dla chorych. Pacjenci są leczeni w Gdańsku.

Info. Gmina Potęgowo

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *