150 maseczkowych interwencji w jeden weekend

Funkcjonariusze słupskiej komendy nieprzerwanie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Każdego dnia interweniują wobec osób lekceważących obowiązek zakrywania ust i nosa i powtarzają apele o stosowanie się do zaleceń sanitarnych. W miniony weekend interweniowali w ponad 150 przypadkach.

Słupscy policjanci stale prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich interweniują wobec tych, którzy lekceważą obowiązek zakrywania ust i nosa.  Tylko w miniony weekend mundurowi podjęli ponad 150 interwencji.

Sprawdzeniom podlegały między innymi sklepy wielkopowierzchniowe i środki transportu publicznego. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miniony weekend policjanci podjęli ponad 150 interwencji, z czego na 65 osób nałożyli mandaty karne, wobec 82 zastosowali pouczenia, a w 2 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Pozostałym została wyraźnie zwrócona uwaga.

Policjanci powtarzają apele o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy. Dla dobra nas wszystkich funkcjonariusze zapowiadają regularne sprawdzenia stosowania się do obostrzeń.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *