Dwa dni i 11 osób zatrzymanych z narkotykami

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali 11 osób, które posiadały przy sobie lub ukrywały w miejscu zamieszkania środki odurzające. Ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do zabezpieczenia blisko 100 gramów marihuany, amfetaminy i kokainy, a mężczyźni w wieku od 19 do 50 lat odpowiedzą wkrótce przed sądem.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku stale prowadzą działania, które mają za zadanie wyeliminować zjawisko posiadania, zażywania i sprzedaży środków odurzających. Ustalanie i zatrzymywanie sprawców przestępstw to zadanie, które realizują podczas codziennej służby, prowadząc czynności operacyjno – rozpoznawcze i weryfikując docierające do nich informacje.

Tylko we wtorek i środę w tym tygodniu, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali łącznie 11 osób w związku z posiadaniem środków odurzających. Mężczyźni w wieku od 19 do 50 lat posiadali przy sobie albo ukrywali w mieszkaniach lub pomieszczeniach gospodarczych środki odurzające, a ich dokładne sprawdzenie i zważenie pokazało, że jest to blisko 100 gramów amfetaminy, kokainy i marihuany. Wszystkie znalezione narkotyki zostały zabezpieczone jako dowody w sprawach, a zatrzymani mężczyźni odpowiedzą wkrótce za ich posiadanie.

Posiadanie narkotyków jest w Polsce zabronione. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3, a jeśli przedmiotem posiadania są narkotyki w znacznej ilości, to grożąca kara pozbawienia wolności mieści się w granicach od roku do 10 lat.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *